مام جین و بوی فرند جین


مام جین و بوی فرند جین


 

کمتر کسی است که در طول عمر خود حداقل یکبار از شلوار جین استفاده نکرده باشد. شلوارهای جین در داخل هر کمدی یافت می‌شوند. از آنجایی که یک شلوار جین خوب، سبک، راحت و بادوام است، اصلا جای تعجب ندارد که توانسته است تا به عنوان یکی از متداول ترین و پرطرفدارترین آیتم‌ها در بین بانوان و آقایان باشد. 

امروزه شلوارهای جین در انواع مدل‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های مختلف که متناسب با انواع سلیقه‌هاست، در بازار موجود است. در مقاله حاضر به دو نوع شلوار جین که ترند هستند می‌پردازیم و تفاوت آن‌ها را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ را اینجا مشاهده نمایید. 


مام جین

 


مام جین ها به علت نوع برش و طرح یکی از اقتصادی‌ترین و به صرفه‌ترین نوع شلوارهاست. شلوارهای مام جین در دهه‌ی 70 میلادی در بین زنان خانه‌دار محبوب بود. به علت برش‌های قسمت فاق و کمر که پهن هستند، این شلوارها بسیار راحت هستند .

این شلوارها در دهه 70  ابتدا مورد استفاده خانم‌هایی بوده است، که برای خرید یا انجام کارهای روزانه خود به بیرون از خانه می‌رفتند. بعدها در دهه 80 میلادی این نوع شلوار در میان جوانترها نیز محبوب شد.

از نظر استایل شلوارهای مام جین روی ران پاها، فاق و کمر بدون هیچگونه تنگی هستند. این شلوارها به علت طرح جالبی که دارند پشت پاها را صاف تر نشان می‌دهند و تمرکز را از برجسته کردن ساق پاها دور نگه می‌دارند. به همین علت است که این مدل شلوار به اکثر اندام‌ها می‌آید. 

در سال‌های اخیر نیز این سبک از شلوار جین ترند شده است و مورد علاقه‌ی بسیاری از جوانترها قرار گرفته است. این مدل شلوار با شومیز، کفش کتانی یا کفش تخت و یا حتی کفش پاشنه دار و کت به راحتی ست می‌شود. 

بوی فرند جین

  


بوی فرند جین‌ها دقیقا نقطه مقابل شلوارهای اسکینی و تنگ هستند. این سبک هم همانند مام جین‌ها راحت و بسیار گشاد هستند. این سبک بیش از نیم قرن است که  وجود دارد و در دهه‌ی 1960 زمانی که نماد مد آن دوره سلبریتی‌هایی همانند مرلین مونرو این سبک را در صحنه‌ی فیلم Misfit استفاده کرد، بسیار محبوب شد.

از آن زمان به بعد نیز دیگر سلبریتی‌ها این سبک از شلوار جین را در خیابان و محیط‌های عمومی می‌پوشند و جای تعجب نیست که چرا این سبک طرفداران بسیاری را در میان جوانان پیدا کرده است. 

بوی فرند جین ها را می توان با شومیز، تیشرت، کفش پاشنه دار و کفش کتانی ست کرد و استایلی بسیار شیک را ایجاد نمود. این سبک از شلوارها دارای فاق پهن‌ و تا حدودی بلند، ساق‌های بلند و گشاد و راحت هستند. البته در این بین مدل دیگری از بوی فرند جین‌ها وجود دارند که باریک‌تر و کوتاه‌تر هستتند. 

 برای مطالعه تفاوت بین مد، سبک و ترند اینجا کلیک کنید.

تفاوت مام جین و بوی فرند جین

 

 


با نگاه کردن به ظاهر مام جین و بوی فرند جین می‌توان به صورت کلی به تفاوت آن‌ها پی برد. اما در مقاله‌ی حاضر به تفاوت‌های کلی این دو مدل می‌پردازیم.

نوع برش

شلوارهای مام جین در سرتاسر (از کمر تا مچ پا) گشاد هستند، درحالیکه بوی فرند جین‌ها در ناحیه فاق و نزدیک مچ پاها گشادتر هستند. بنابراین به طور کلی می‌توان گفت که مام جین‌ها در قسمت بالایی گشادتر از قسمت پایینی هستند، در حالیکه گشادی بوی فرند جین‌ها در اطراف فاق و مچ پاها بیشتر متمرکز شده است. 

دور کمر

از نظر قسمت کمر و فاق، شلوارهای مام جین دارای فاقی کشیده‌تر و دور کمری باریک‌تر هستند که گاها کمری کشی نیز دارند. اما در بوی فرند جین‌ها کمر صاف‌تر و فاق شلوار کوتاه‌تر است. 

طول شلوار

یکی دیگر از تفاوت‌های مام جین و بوی فرند جین طول و بلندی آن‌هاست. به لحاظ طول و بلندی، شلوارهای مام جین معمولا طول کمتری نسبت به شلوارهای بوی فرند جین دارند. 


         


کدام نوع مناسب شماست؟

هنگامیکه می‌خواهید از بین مام جین و بوی فرند جین شلواری را انتخاب کنید که مناسب شما باشد، اولین نکته‌ای که میبایست به آن توجه کنید فرم و شکل بدن شماست. از سوی دیگر در هنگام انتخاب یکی از این دو میبایست به استایل و ظاهری که می‌خواهید داشته باشید توجه کنید.

معمولا شلوارهای مام جین برای افرادی که می‌خواهند فرم و انحنای بدنی بیشتری در ران‌های خود ایجاد کنند، مناسب است. هم‌چنین، شلوارهای مام جین به خاطر فرم و ظاهر خود طول پاها را کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

بنابراین این سبک از شلوار برای کسانی که می‌خواهند طول پاهای خود را کشیده‌تر نشان دهند، مناسب نمی‌باشد. اما بالعکس شلوارهای بوی فرند جین به علت فرم و ظاهر خود طول پاها را کشیده‌تر نشان می‌دهد و برای کسانی که می‌خواهند طول پاهای خود را کشیده‌تر نشان دهند، مناسب می‌باشد.  

در آخر می‌توان به این نکته اشاره کرد که بین مام جین وبوی فرند جین از نظر ظاهری تفاوت‌های بسیاری وجود دارد اما هردوی آن‌ها استایلی راحت و کژوال را برای افراد ایجاد می‌کنند.


منابع

-      The report of Mycasualstyle, (2021). Mom Jeans vs Boyfriend Jeans: What’s The Difference? How To Choose?, available at: link


پسندیده شده توسط : 0 نفر
شنبه, 23 بهمن 1400 - 12:00:49
این مطلب را می پسندم
نظرات : بدون نظر

+
X جهت افزودن برنامه به صفحه اصلی ابتدا به منوی مرورگر رفته و سپس دکمه Add to Home Screen را انتخاب نمایید
X جهت افزودن برنامه به صفحه اصلی ابتدا دکمه و سپس دکمه Add to Home Screen را انتخاب نمایید