نکاتی برای داشتن استایل ورزشی


Tips for having a sporty style

استایل اسپرت (ورزشی)

در دنیایی مد بسیار از افراد مشهور در زندگی روزمره خود استایلی اسپرت و ورزشی دارند. این استایل می‌تواند به نوعی استایل کژوال خیابانی باشد که با بکارگیری و ترکیب عناصر ورزشی ظاهری شیک را برای شما به وجود می‌آورد. این استایل همانند استایل کژوال راحت و مدرن می‌باشد.

علی رغم جذابیت‌های ظاهری استایل اسپرت، برخی از بانوان سایر استایل‌ها را به این سبک ترجیح می‌دهند. اما با اینحال این سبک طرفداران فراوانی دارد. همیشه استفاده از یک کلاه بیس بال یا ورزشی یا کفش اسپرت جذاب می‌باشد.

اما نکته‌ی مهم هماهنگی و استفاده درست از این آیتم‌ها می‌باشد. زیرا استفاده نادرست و عدم هماهنگی همانند سایر استایل‌هایی که در مقاله قبلی به آن‌ها اشاره گردید می‌توانند فاجعه به بار بیاورد. البته این نکته را می‌بایست مد نظر داشت که این استایل بیشتر مناسب قرارهای غیر رسمی و استفاده روزمره یا در هنگام ورزش کردن است. 

اگر می‌خواهید استایلی اسپرت و ورزشی داشته باشید قطعا به چند آیتم اساسی نیاز دارید. این آیتم‌ها در برگیرنده‌ی لباس‌های ورزشی همانند شلوار و شلوارک، تاپ ، پیراهن، کفش، کیف، سویی شرت، هودی و اکسسوری‌هایی همانند کلاه اسپرت، ساعت، عینک آفتابی و .... می‌باشد.

این آیتم‌ها را می‌توان کنار هم و حتی با یک شلوار جین ست کرد. اگر از چند نکته‌ی اساسی که در ادامه به آن اشاره می‌گردد، پیروی کنید می‌توانید یک ظاهر اسپرت جذاب داشته باشید.

نکاتی برای داشتن استایل ورزشی

1.      داشتن یک کمد لباس ورزشی 

برای داشتن یک کمد به سبک لباس‌های ورزشی یا اسپرت، در قدم اول می‌بایست به راحتی لباس‌ها توجه کنید.

بنابراین، می‌بایست همانند استایل کژوال لباس‌هایی راحت که احساس آرامش به شما می‌دهند را انتخاب کنید. ورزشکاران نیز به این دلیل این سبک لباس را می‌پوشند که در آن آزادی عمل و راحتی بیشتری دارند. زیرا نیاز است به مدت طولانی حرکت کنند و فعالیت داشته باشند. 

برای مشاهئه مقاله چگونه یک استایل ارتشی داشته باشیم؟ کلیک کنید.

2.      تهیه تجهیزات ورزشی

 

 


 

برخی ورزش‌ها همانند بسکتبال، قایقرانی، تنیس، اسکی، دوچرخه سواری، اسب سواری، گلف، شنا و ... دارای لباس‌های مخصوص به خود هستند. می‌توانید در استایل روزمره خود نیز شلوارک‌های بسکتبال، یا مناسب سالن بدنسازی، شلوارهای تمرینی یوگا و لباس‌های ورزشی را انتخاب کنید.

همچنین تیشرت‌های تمرینی ورزشی میبایست از عناصر اصلی کمد لباس شما باشند. ممکن است در کمد خود برای تکمیل عناصر ورزشی به یک دامن تنیس نیز نیاز داشته باشید.

می‌توانید برای داشتن ظاهری فوق‌العاده تمام عناصر را اسپرت انتخاب کنید یا فقط یک آیتم ورزشی در استایل خود داشته باشید. به عنوان مثال می‌توانید شلوار جین را با یک تیشرت از یک برند اسپرت بپوشید و یا حتی ظاهر خود را با یک کت اسپرت و عینک آفتابی تکمیل کنید. یا مثلا دامن تنیس را با چکمه‌های بلند و یک تاپ مد روز ست کنید.

آنچه باید در خصوص استایل کلاسیک بداینم. 

 3.      لباس‌هایی با جزئیات ورزشی انتخاب کنید

   

 


راه‌ راه‌های افقی، پیراهن‌های راگبی، تیشرت‌های بیسبال با آستین‌های رنگی، یا وجود شماره‌های ورزشی روی پیراهن‌ها به آن‌ها ظاهری اسپرت می‌بخشد. به عنوان مثال می‌توانید یک پیراهن راگبی انتخاب کنید و آن را با یک عینک آفتابی و کفش و ساعت ورزشی ست کنید. 

4.      استفاده از آیتم‌های دارای نماد شرکت‌های ورزشی

 

  

 از تیشرت، شلوار یا شلوارک، کفش، و یا کلاهی استفاده کنید که نمادهای معروف ورزشی همانند پوما، نایک، آدیداس و ... بر روی لباس درج شده باشد. به عنوان مثال، می‌توانید در این نوع پوشش یک تیشرت آدیداس را با یک شلوار جین و کفش آدیداس ست کنید. 

5.      لباسی برای تبلیغ تیم ورزشی مورد علاقه شما


 


 می‌توانید لباس‌هایی با نماد تیم مورد علاقه خود پیدا کنید. کلاه، پیراهن، تیشرت، ژاکت یا کاپشن‌هایی را انتخاب کنید که علاقه شما را به تیم مورد علاقه خود نشان دهد. به عنوان مثال، در این ست می‌توانید یک پیراهن ورزشی با شلوار جین و کفش اسپرت بپوشید و با ژاکت تیم مورد علاقه استایل خود را تکمیل کنید. 

6.      هودی‌ها جز جدایی ناپذیر کمد لباس


 همیشه چند رنگ از هودی را در کمد خود داشته باشید تا در فصول سرد سال بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. حتی می‌توانید هودی‌هایی را انتخاب کنید که شرکت‌های ورزشی یا تیم مورد علاقه خود را تبلیغ می‌کنند.

به خاطر داشته باشید که نیاز نیست همیشه از هودی‌های بسیار بزرگ و گشاد استفاده کنید. اگر آن‌ها را متناسب با سایز خود انتخاب کنید بسیار شیک‌تر به نظر می‌رسند. در فصول سرد می‌توانید هودی را با پافر، جلیقه یا کت جین به عنوان لایه بیرونی، و کلاه بافت، شلوار جین و یک چکمه اسپرت به عنوان آیتم‌های تکمیلی ست کنید. 

7.      شلوارهای ورزشی

 


 

برای هماهنگ کردن شلوار با استایل ورزشی خود اولین و هوشمندانه ترین انتخاب همیشه شلوار جین می‌باشد. اما سایر مدل‌ها همانند شلوار لگ یا شلوارهای تنگ و چسبان، همیشه گزینه‌های مناسبی برای ست کردن می‌باشند.


8.      استفاده از اکسسوری‌ها

•      عینک آفتابی

 

می‌توانید جهت تکمیل استایل خود از عینک آفتابی استفاده کنید. در واقع عینک آفتابی جز جدایی ناپذیر این سبک است. در هنگام ورزش و پیاده‌روی کردن نیز علاوه بر جنبه‌ی ظاهری، عینک آفتابی به محافظت از چشم شما کمک می‌کند. می‌توانید هر سبک از عینک آفتابی را با ظاهر خود هماهنگ کنید.

•      کلاه

 

هیچ چیز مانند یک کلاه ورزشی نمی‌تواند تکمیل کننده ظاهر شما باشد. می‌توانید در کمد خود چندین رنگ و مدل از کلاه لبه‌دار یا حتی بافت ورزشی داشته باشید تا بتوانید با تمامی لباس‌های خود آن را ست کنید. 


•      کفش ورزشی

 


همیشه برای خرید چندین نوع و طرح از کفش‌های ورزشی هزینه کنید. معمولا کفش‌های کتانی نماد اصلی ظاهر ورزشی هستند. شما میبایست همیشه چندین جفت کفش ورزشی در رنگ‌ها و سبک‌های مختلف داشته باشید تا بتوانید آن را با هر لباسی هماهنگ کنید.

علاوه بر این، می‌توانید در فصول سرد سال از بوت‌ جهت تکمیل ظاهر ورزشی خود استفاده کنید. بوت‌هایی که ظاهری اسپرت تر دارندمعمولا دارای زیره تخت و راحت هستند. 

برای مطالعه بیشتر در خصوص معیارهای تشخیص کیفیت در لباس کلیک کنید. 

•      ساعت ورزشی


 


برای تکمیل ظاهر ورزشی خود گاهی توجه به جزئیات بسیار مهم است. بر همین اساس می‌توانید از ساعت‌های ورزشی و اسپرت که گام شمار دارند استفاده کنید. این ساعت‌ها معمولا در رنگ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند.

•      کیف ورزشی


 

می‌توانید به جای حمل کوله پشتی‌های سنتی که در مدرسه مورد استفاده قرار می‌گیرد، وسایل خود را در یک کیف یا ساک ورزشی دارای نماد برندهای معروف ورزشی حمل نمایید. جهت هماهنگی بیشتر با سایر آیتم‌ها بهتر است کیف ورزشی خود را ساده و یا ترجیحا از رنگ‌های خنثی انتخاب کنید.


منابع

-      Shaylie, (2021). How to Pull Off a Sporty Chic Look, Available at: link

-      Tharalingam, V. (2021). How to dress sporty, Available at: link.  

-      The Report of Stunning Style Magazine, (2018). HOW TO DRESS SPORTY CLASSIC (WITH SPORTY OUTFIT EXAMPLES), available at:link.  


پسندیده شده توسط : 0 نفر
ﺳﻪشنبه, 28 دی 1400 - 17:08:51
این مطلب را می پسندم
نظرات : بدون نظر

+
X جهت افزودن برنامه به صفحه اصلی ابتدا به منوی مرورگر رفته و سپس دکمه Add to Home Screen را انتخاب نمایید
X جهت افزودن برنامه به صفحه اصلی ابتدا دکمه و سپس دکمه Add to Home Screen را انتخاب نمایید