نگاهی به ترندهای 2021 که مورد توجه نسل z می‌باشد


نگاهی به ترندهای 2021 که مورد توجه نسل z می‌باشد

 

اگر شما متعلق به نسل  baby boomers ( متولدین 1946 تا 1964) و یا حتی نسل X (متولدین 1965 تا اواخر 1980) و یا  Y (متولدین 1981 تا 1996) هستید، متوجه شده‌اید که نسل  Z (متولدین 1997 تا 2012) به علت دسترسی به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی بسیار علاقه‌مند به ترندهای جدید هستند. همچنین، در سال‌های جدید به علت اینکه شبکه‌های اجتماعی همچون Tiktok یا اینستاگرام فراگیر شده‌اند و نیز پلتفرمی را برای دسترسی کاربران به اطلاعات (به خصوص نسل z)  مربوط به مد فراهم کرده‌اند، توجه به ترندهای جدید توسط این نسل بیشتر شده است. 

یکی از ترندهایی که مورد توجه نسل z   قرار گرفته است، کیف‌های باگت است که در اوایل دهه 90 مورد استفاده خانم‌ها بود. 

 

 

شکل 1: کیف‌ باگتی (ترند 2021)

یک کیف مربعی شکل همیشه استایلی کلاسیک به شما می‌دهد اما اکنون استفاده از کیف‌هایی با زاویه کمتر (کیف‌های باگتی) و بندهای کوتاه ترند شده است. این سبک در دهه 90 بسیار پرطرفدار بوده است و امروزه نیز دوباره مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

 

 

شکل2: کیف باگتی (ترند 2021)

از دیگر ترندهای مورد توجه در سال 2021 می‌توان با لباس‌های طرح چاپی به شکل پوست گاو (Cow Print) اشاره نمود. 

 

شکل 3: دورس با طرح چاپی به شکل پوست گاو

پس از ترندشدن طرح‌های یوزپلنگی و مار، اکنون نوبت ترند شدن طرح‌های چاپی با پوست گاو است. این طرح به طور عجیبی در مدت زمانی کوتاه طرفدار پیدا کرده است و در آیتم‌های مختلف (هودی، پولیور، کیف، کفش، شلوار و ...) دیده می‌شود.

از دیگر آیتم‌هایی که در تابستان و روزهای گرم سال مورد توجه قرار گرفت تاپ‌هایی به طرح روسری بود. این تاپ‌ها با شلوار جین جذب یا شلوارک جین و یا حتی دامن استایل جذابی را ایجاد می‌کنند. 

برای مطالعه مقاله چگونه سایز خود را به درستی تشخیص دهیم؟ کلیک کنید.


 

شکل 4: تاپ‌های طرح روسری

چند سالی است که استفاده از شلوار skinny یا جذب بسیار مورد توجه خانم‌هاست اما در سال 2021 استفاده از شلوارهای غیر جذب (بگ، مام فیت و مام استایل و یا دامن شلواری) بسیار ترند شده است. استفاده از این شلوارها به نوعی استایلی کژوال را برای افراد ایجاد می‌کند.
 

شکل 5: شلوار جین مام استایل

پیراهن‌های برای slip از دیگر ترندهایی است که در سال 2021 مورد توجه قرار گرفته است. این پیراهن‌ها بسیار شیک و راحت هستند و معمولا از جنس ساتن براق می‌باشند. 

 

 

شکل 6: پیراهن slip

از دیگر ترندهای مورد توجه در سال 2021 می‌توان به گردنبندهای طلایی و چندتایی اشاره کرد که به عنوان اکسسوری بسیار طرفدار پیدا کرده است. 


 

شکل 7: گردنبند ترند 2021

چند وقتی است که استفاده از لباس‌های گشاد و راحت که استایلی کژوال را دارند، مورد توجه است. از جمله این آیتم‌ها می‌توان به هودی و تیشرت‌های گشاد اشاره کرد. استفاده از هودی‌های گشاد برای فصول سرد سال و به همراه پافر استایلی جذاب را ایجاد می‌کند.

 

 

شکل 8: هودی گشاد

یکی دیگر از ترندهای سال 2021 استفاده از عینک آفتابی باریک است. از آنجا که این عینک‌های آفتابی بسیار سبک هستند بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. 

شکل 9: عینک افتابی ترند 2021

یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌هایی که در سال 2021 مورد توجه جوانان است کتانی سفید با لایه‌ی زیرین تخت است. کتانی سفید با شلوار گشاد استایلی کژوال را به شما می‌دهد. 

 

 

شکل 10: کتانی سفید 


منبع:

-      Cannon, S. (2021). Gen Z fashion trends of 2021: 36 styles for a youthful aesthetic, Available at:link


پسندیده شده توسط : 0 نفر
ﺳﻪشنبه, 28 دی 1400 - 11:40:03
این مطلب را می پسندم
نظرات : بدون نظر

+
X جهت افزودن برنامه به صفحه اصلی ابتدا به منوی مرورگر رفته و سپس دکمه Add to Home Screen را انتخاب نمایید
X جهت افزودن برنامه به صفحه اصلی ابتدا دکمه و سپس دکمه Add to Home Screen را انتخاب نمایید